KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12861540
nr 1286 1540
Victor Axelson
(1883-1954), Sverige
Oljemålning, Utsikt över Riddarfjärden, Stockholm. Signerad. Olja på pannå, 54x66 cm
Victor Axelson, svensk bildkonstnär född 1883, död 1954 i Stockholm.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 4 november 2019
kl 19:08:14
1/11 13:05:26
1.000 kr
4/11 19:01:41
Victor Axelson
Läs mer om Victor Axelson